E-DEVLET KAPISI GİRİŞ | E-Devlet

E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

Son teknolojiyle birlikte artık pek çok işlemimizi internet üzerinden, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi de işlemlerinizi internet üzerinden yapabilmeniz için oluşturulmuş bir sistemdir. E-Devlet sistemi sayesinde sorgulama, işlem gerçekleştirme ve gündemdeki son kamusal faaliyetleri kontrol etme imkanı bulabilirsiniz. Bütün bu hizmetlerden faydalanabilmek için öncelikle E-Devlet kapısı girişini yapmanız gerekmektedir. E-Devlet kapısı giriş işlemi ile ilgili yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Giriş Nasıl Yapılır?

E-Devlet kapısı giriş işlemi için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin hepsi de size ait özel şifreler sayesinde oluşmaktadır. Yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linkte, giriş yöntemine göre sekmeler bulunmaktadır. Giriş yönteminize göre sekmelerden sizin için uygun olanını seçiniz. Örneğin mobil imzanız varsa sekmelerden mobil imza olan seçeneği seçmelisiniz. Daha sonra TC kimlik numaranız ve gerekli bilgileri girerek E-Devlet kapısı giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile Giriş

Size özel E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile E-Devlet kapısı giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte başvuru yapınız. Başvuru sonrası 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

Mobil İmza ile Giriş

E-Devlet kapısı giriş işlemi için operatörünüz tarafından size sağlanan bir hizmet olan mobil imza, sisteme girmenizi sağlayan bir diğer yöntemdir. Turkcell, Vodafone ve Avea gibi kurumlar size sağladıkları bu hizmet karşılığında aylık olarak belirli bir miktar ücret almaktadırlar. Mobil imza almak için bağlı bulunduğunuz operatörün herhangi bir iletişim merkezine gitmeniz yeterlidir.

Elektronik İmza ile Giriş

Özel şirketler tarafından E-Devlet kapısı girişi için sağlanan bir hizmettir. Aldığınız e-imza ile E-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Giriş için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.