E-DEVLET KAPISI | E-Devlet

E-DEVLET KAPISI

Günümüzde teknoloji her geçen gün giderek gelişmekte ve insanlar da teknolojideki bu gelişmelere her alanda uyum sağlamaya çalışmaktadır. Devletin geliştirdiği E-Devlet kapısı, her geçen gün vatandaşlarımıza birçok yeni imkanlar sunuyor. E-Devlet kapısı ile yurttaşlarımız, devlet dairelerinde sıra beklemeden, yorulmadan yalnızca internet üzerinden yapacağı bir kaç tık ile birçok işlemini gerçekleştirme imkanı buluyor.

E-Devlet Kapısına Giriş

E-Devlet sistemine ulaşabilmek için 4 farklı yol vardır. Şimdi sizlere E-Devlet kapısına giriş için izleyebileceğiniz bu 4 yolu da detaylı bir şekilde anlatacağız.

  • E-Devlet Şifresi ile Giriş

Bu işlem için öncelikle bir E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde E-Devlet kapısına girişinizi gerçekleştiremezsiniz. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL işlem masrafı karşılığında bir şifre sahibi olabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayıp gerekli bilgileri doldurarak E-Devlet kapısına girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Mobil İmza ile Giriş

Mobil imza ile E-Devlet kapısına girişinizi gerçekleştirebilmek için sahip olduğunuz hattın bağlı bulunduğu GSM şirketinin mobil imza servisini kullanmanız gerekmektedir. Mobil imza ile E-Devlet kapısına giriş için GSM şirketine yıllık bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir ekstra ücretlendirme yoktur. Yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak, karşınıza çıkan sayfanın “Mobil İmza” kısmından E-Devlet kapısına girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Elektronik İmza ile Giriş

Elektronik imza, özel şirketler tarafından vatandaşlara verilen hizmettir. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak, açılan sayfada bulunan ” Elektronik İmza ” bölümünden E-Devlet kapısına girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • T.C Kimlik Kartı ile Giriş

Henüz yürürlüğe girmeyen, deneme aşamasında olan T.C Kimlik kartı ile giriş için bilgisayarınıza yüklemeniz gereken programlar vardır. Bu konu hakkındaki detaylı bilgilere www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Girişi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.