Edevlet.net

E-DEVLET KYK BURS BAŞVURUSU SORGULAMA

28.07.2014
E-DEVLET KYK BURS BAŞVURUSU SORGULAMA

E-Devlet KYK burs başvurusu konusuna başlamadan önce sizleri burs ve krediler hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Devlet, şu an öğrenim görmekte olan birçok öğrenci vatandaşımıza burs sağlamaktadır. KYK bursu olarak adlandırdığımız bu burs çeşidi geri ödemesiz olarak öğrencilere sağlanmaktadır. Özellikle belirtmek isteriz ki bursun alınabilmesi için gerekli olan koşullar mevcuttur. Bu koşullardan ilki öğrencilerin başarılı olmalarıdır. Ayrıca öğrencilerin dönem içi not ortalamalarının 2,00 altında olmaması gerekir. Bir diğer önemli koşul ise alttan en fazla üç ders alma haklarının olmasıdır. Bu koşulların sağlanmaması durumlarında devlet inceleme başlatarak bursları kesmektedir. Devlet tarafından sağlanan burslar yukarıda saydığımız herhangi bir nedenden ötürü kesilirse, öğrencilerin istekleri üzerine burs, krediye çevrilerek öğrenciye verilmeye devam edilir. Krediye dönen bu burslar öğrenci mezun olduktan sonra geri ödenmek zorundadır.

E-Devlet KYK burs başvurusu sorgulama konusuna geçmeden önce sizlere genel olarak burs ve krediye dönüşen burslar hakkında bilgiler verdik. Artık gelelim E-Devlet KYK burs başvurusu sorgulama işlemlerimize. KYK burs başvurusunda bulunan öğrenciler bu konuda artık KYK’ ya gitmek mecburiyetinde değildir. İnternet sitesi üzerinden E-Devlet KYK burs başvurusu sorgulama işlemlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

E-Devlet KYK Burs Başvurusu Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet KYK burs başvurusu sorgulama işlemlerinizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet KYK burs başvurusu sorgulaması için kendinize ait bir E-Devlet şifreniz bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında rahatça alabilirsiniz.

  • Öncelikle yazımızın sonunda vermiş olduğumuz E-Devlet KYK burs başvurusu sorgulama adlı bağlantı linkine tıklıyoruz.
  • E-Devlet KYK burs başvurusu sorgulama için karşımıza gelen yeni sayfada E-Devlet şifrenizi unuttuysanız, sol tarafta bulanan ‘’Şifremi Unuttum’’ seçeneğine tıklayınız ve karşınıza gelecek boş olan yerlere bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde yazınız.
  • E-Devlet KYK burs başvurusu sorgulama için açılmış olan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazarak ‘’Sisteme Giriş Yap’’ butonuna tıklayınız.
  • Bundan sonraki adımda E-Devlet KYK burs başvurusu sorgulama ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

E-Devlet KYK Burs Başvurusu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.