Edevlet.net

E-DEVLET KYK KATKI KREDİSİ SORGULAMA

07.08.2014
E-DEVLET KYK KATKI KREDİSİ SORGULAMA

Sizlere bu yazımızda E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulama konusundaki gerekli bilgileri aktaracağız. E-Devlet internet siteleri sayesinde artık KYK ile ilgili sorgulamalarınızı kolaylıkla ve fazla zaman harcamadan gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulamalarınızı da aynı kolaylıkta ve rahatlıkta sizlere aktaracağımız şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulama konusuna başlamadan, sizlere katkı kredisi konusunda bilgi vermek istiyoruz. Katkı kredisi, KYK kurumu tarafından başvuruda bulunan, genellikle tüm öğrenim görmekte olan öğrencilere verilmekte olan, öğrencilerin öğrenim hayatları süresince maddi yönden rahat etmelerini amaçlayan, öğrenim hayatı biten öğrencilerden belirli bir gün sonra geri ödemesi talep edilen kredi türüdür. Öğrencilerimizin almak istediği veya almakta olduğu bu kredilerin sorgulamalarını E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulama konusundaki bu yazımızda sizlere aktaracağız.

E-Devlet KYK Katkı Kredisi Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulama işlemleri için aşağıda sizlere maddeler halinde aktaracağımız bilgileri sırasıyla uygulayınız.

  • Öncelikle sizlere yazımızın sonunda E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulama işlemleri için paylaşmış olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız.
  • E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulama işlemleri için tıklamış olduğunuz, karşınıza çıkacak olan sayfada ‘’Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ butonuna tıklayarak diğer sayfaya geçiş yapınız.
  • E-Devlet KYK katkı kredisi için gerekli olan bu adımda T.C. Kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde giriniz.
  • Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz, herhangi bir PTT şubesinden talepte bulunup 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenize sahip olabilirsiniz.
  • E-Devlet  KYK katkı kredisi sorgulama işlemleri sırasında E-Devlet şifrenizi unuttuysanız, bulunduğunuz bu sayfanın hemen sol tarafında bulunmakta olan ‘’Şifremi Unuttum’’ butonuna tıklayarak karşınıza çıkacak olan adımları takip edip yeni şifrenize sahip olabilirsiniz.
  • E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulama işlemleri için T.C. Kimlik ve E-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra ‘’Sisteme Giriş Yap’’ butonuna tıklayınız.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulama işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda sizlere aktarmış olduğumuz bilgilerle kolaylıkla ve rahatça E-Devlet kapısı sayesinde E-Devlet KYK katkı kredisi sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet KYK Katkı Kredisi Sorgulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.