Edevlet.net

E-DEVLET KYK YURT BAŞVURUSU SORGULAMA

04.08.2014
E-DEVLET KYK YURT BAŞVURUSU SORGULAMA

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin en büyük problemi hatta en önemli problemi hiç kuşkusuz kalacakları yeri ayarlamaktır. Bu esnada önemli olan faktörlerden birisi de öğrencilerin güvenilir bir yerde kalmalarını sağlamaktır. Devlet hem velilerin içini rahatlatmak hemde öğrencilerin rahat bir ortamda kalmalarını sağlamak amacıyla KYK yurtlarını öğrencilerin hizmetine sunmuştur. KYK yurtları güvenilir olmasının yanında ucuz olmasıyla da tercih edilmektedir. KYK yurtlarında belli bir sayıda öğrenci alımı olduğundan dolayı maalesef başvuru yapan her öğrencinin KYK yurtlarında kalma ihtimali yoktur.

Başvuru yaptıktan sonra başvuru yapan kişi sayısı fazla olduğundan uzun bir süre KYK yurtlarında kalma hakkı çıkmasını bekleyen öğrenciler bulunmaktadır. Devlet bu konuda ihtiyacı fazla olan öğrencilere öncelik tanımaktadır. KYK yurt başvurunuzu yaptıktan sonra KYK yurtlarında kalma hakkı kazanıp kazanmadığınızı öğrenmek için KYK’ya gitmenize gerek kalmamıştır. Çağımızın getirdiği kolaylıklar sayesinde internet üzerinden  E-Devlet KYK yurt başvurusu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet KYK Yurt Başvurusu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet KYK yurt başvurusu sorgulama işlemini başarıyla gerçekleştirebilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa E-Devlet KYK yurt başvurusu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra E-Devlet KYK yurt başvurusu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için aşağıda vereceğimiz adımları takip etmelisiniz.

  • İlk olarak aşağıda sizlerle paylaşacağımız E-Devlet KYK yurt başvurusu sorgulama adlı bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • E-Devlet KYK yurt başvurusu sorgulama için açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.
  • E-Devlet KYK yurt başvurusu sorgulama için karşınıza çıkan sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı diğerine ise öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.
  • Yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak E-Devlet KYK yurt başvurusu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet KYK Yurt Başvurusu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.