Edevlet.net

E-DEVLET MEB SINAV SONUÇ SORGULAMA

29.07.2014
E-DEVLET MEB SINAV SONUÇ SORGULAMA

Yaşamımız boyunca sınavdan sınava sürekli olarak koşuşturma içindeyiz. Bu sınavlardan aldığımız sonuçlar ile hayatımızı şekillendirmeye çalışırız. E-Devlet projesi geliştirilmesi ve internet ortamında yer almasından sonra her işimizi rahat bir şekilde İnternet üzerinden yapabiliriz. E-Devletin bize sağladığı imkanlardan sadece biri E-Devlet MEB sınav sonuç sorgulama sistemidir.

Sınav sonuçlarının açıklandığı anlarda MEB’in ve ÖSYM’nin resmi sitesinde aşırı yüklenmeden dolayı tıkanmalar olmaktadır. Bu yoğunluktan dolayı sınav sonuçlarınızı zamanında öğrenemeyebilirsiniz. E-Devlet işte bu nokta da yoğunluğu azaltmak için ve sınav sonuçlarını biran önce öğrenmek isteyen öğrenciler için E-Devlet MEB sınav sonuç sorgulama sistemini geliştirmiştir. Peki E-Devlet MEB sınav sonuç sorgulama sisteminden nasıl faydalanacağız. İşte bu noktada yazının devamında size anlattıklarımız ile yardımcı olacağız.

E-Devlet MEB Sınav Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle aşağıda yer alacak olan linke tıklayınız.
  2. Açılacak olan sayfada T.C. kimlik numaranız ile sınav giriş tarihinizi, başlangıç ve bitiş tarihi şeklinde giriniz ve sorgula butonuna basınız.
  3. Bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra E-Devlet MEB sınav sonuç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet MEB Sınav Sonuç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Veysel dedi ki:

    2016 ön lisans kpss tarihi 16 Ekim 2016 da yapıldı sınav başlangıç tarihi belli yani 16 Ekim 2016 sınav bitiş tarihi ne oluyor burada sıkıntı yaşıyorum