E-DEVLET MUAFİYETLİ SRC BELGESİ ALINABİLİRLİĞİ SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET MUAFİYETLİ SRC BELGESİ ALINABİLİRLİĞİ SORGULAMA

E-Devlet sistemi sayesinde işlemlerinizi internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi pek çok sorgulama hizmetini sağlamaktadır. Bu sorgulama hizmetlerinden biri de E-Devlet muafiyetli SRC belgesi alınabilirliği sorgulama işlemidir. Muafiyetli SRC belgesi alabilmek için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. E-Devlet muafiyetli SRC belgesi alınabilirliği sorgulama işlemi ile bu şartlara uygun olup olmamanız belirlenmekte ve ehliyet verileriniz kontrol edilerek, muafiyetli olarak alacağınız SRC belgelerinin sorgulaması yapılmaktadır. E-Devlet muafiyetli SRC belgesi alınabilirliği sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri ve sorgulama işlemi için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Muafiyetli SRC Belgesi Alınabilirliği Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen E-Devlet muafiyetli SRC belgesi alınabilirliği sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizler için paylaştığımız E-Devlet muafiyetli SRC belgesi alınabilirliği sorgulama işlemini linkine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle birlikte sisteme giriş yapınız.

Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada, ehliyet bilgileri bölümündeki “Ehliyet İl”, “Ehliyet İlçe”, “Ehliyet Belge No” ve “Ehliyet Seri No” bölümlerini doğru bir şekilde giriniz. Son olarak sigorta başlangıç tarihinizi de girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz halinde E-Devlet muafiyetli SRC belgesi alınabilirliği sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Muafiyetli SRC Belgesi Alınabilirliği Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.