E-DEVLET SINAV BAŞVURU SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET SINAV BAŞVURU SORGULAMA

E-Devlet sınav başvuru sorgulama uygulaması ile daha önceden yapmış olduğunuz Mesleki Yeterlilik sınav başvurunuzu ve ödeme durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet sınav başvuru sorgulama işlemi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı kurumu altında yer alan bir hizmettir. Bu hizmet için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır.

E-Devlet şifresi, E-Devlet sisteminin kimlik doğrulama sistemi içerisinde yer alan bir şifredir. Bu şifreyi PTT şubesinden 2 lira karşılığında alabilirsiniz.

E-Devlet Sınav Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sınav başvuru sorgulama işleminiz için aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için bazı bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bunun için önünüze gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgileri kontrol ediniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet sınav başvuru sorgulama işleminizi yapmış bulunmaktasınız.

E-Devlet Sınav Başvuru Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.