Edevlet.net

E-DEVLET SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

05.08.2014

E-Devlet bizlere birçok konuda kolaylık sağlamıştır ve bizleri devlet kurumlarında sıra beklemekten kurtarmıştır. Artık herkes evinden birçok işlemi internet aracılığı ile yapabilmektedir. E-Devletin bizlere sağlamış olduğu hizmetlerden biri de E-Devlet sınav giriş belgesi sorgulama işlemidir. Bu yazımızda sizlere E-Devlet sınav giriş belgesi sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz. Vereceğimiz işlemleri sırasıyla uyguladığınızda E-Devlet sınav giriş belgesi sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirmiş olacaksınız. Yalnız E-Devlet üzerinden yapacağınız işlemlerin çoğu için sizlerden E-Devlet şifresi istenmektedir. Temin etmek için PTT şubesine başvuru yapmalısınız. Ve sadece 2 TL karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz.

E-Devlet Sınav Giriş Belgesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle yazımızın sonunda paylaştığımız E-Devlet sınav giriş belgesi sorgulama adlı internet bağlantı adresine tıklayınız.
  • Kimlik doğrulama işleminiz için ” Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Bilgilerinizi son bir kez kontrol edip bilgilerinizin doğru ve eksiksiz bir şekilde yazıldığına emin olduktan sonra ”Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  • Böylece E-Devlet sınav giriş belgesi sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sınav Giriş Belgesi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.