E-DEVLET SİSTEME GİRİŞ | E-Devlet

E-DEVLET SİSTEME GİRİŞ

E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet kullanımı gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Bu nedenle pek çok işlemimizi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Bu nedenle E-Devlet uygulamalarını kullanarak tüm kamu işlemlerimizi istediğimiz zaman ve istediğimiz yerden yapabiliriz. E-Devlet uygulamalarının kullanabilmesi için öncelikle E-Devlet sisteme giriş işleminin yapılması gerekmektedir. E Devlet sisteme giriş yapabilmek için gerekli olan işlemleri ve E-Devlet sisteme giriş yöntemlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi

E-Devlet sisteme giriş işlemini yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyaç vardır. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Ardından karşınıza gelen sayfada T.C Kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak EDevlet sisteme giriş işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Mobil İmza ile E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi

Mobil imza yolu ile de E-Devlet sisteme giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle GSM şirketlerinden mobil imza özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. GSM şirketleri mobil imza ile E Devlet sisteme giriş işlemi için sizden yıllık bir ücret almaktadır. Mobil imza ile E-Devlet sisteme giriş işlemi için yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra Mobil İmza seçeneğine tıklayıp gerekli olan bilgileri doldurarak E-Devlet girişi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Elektronik İmza ile E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi

Elektronik imza özel şirketler tarafından vatandaşlara sunulmuş olan bir hizmettir. Elektronik imza ile EDevlet sisteme giriş işlemi için yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Elektronik İmza seçeneğine tıklayarak E-Devlet girişi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Sisteme Giriş İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.