E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

E-DEVLET SÜRÜCÜ BELGESİ CEZA PUANI SORGULAMA

Sürücü belgeniz üzerinde olan ceza puanınızı sorgulama işleminizi kolay ve basit bir şekilde internet üzerinden yapabilirsiniz. Birçok hatadan dolayı sürücü belgenize ceza puanı alabilirsiniz. Örneğin, araç muayenesi geciktirdiğiniz zaman 10 puan, sürücü belgenizde sürebildiği gösteren araç dışında araç kullanarak trafiğe çıktığınızda 20 puan, kırmızı ışık kuralına uymadığınız zaman 20 puan, alkollü araç kullandığınız zaman 20 puan veya taşıma kapasitesinden fazla yolcu aldığınız zaman yine 20 puan ceza puanı alırsınız.

Her sürücünün bir sene içerisinde kullanabileceği 100 ceza puanı vardır. Kişi bir sene içerisinde yapmış olduğu kötü işlemler ve bu işlemlere yönelik olarak belirlenmiş olan puanlara göre sürücü belgesine ceza puanı alır. 1 sene içerisinde 100 ceza puanını aşan kişilerin ehliyeti alınır.

E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemi ile de ne kadar ceza puanı aldığınızı veya ceza puanı alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz. E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemi için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işleminiz ve başka birçok işleminiz için almak istiyorsanız size en yakın olan PTT şubesine gitmelisiniz. Zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işleminiz için yazının devamını okuyunuz.

E-Devlet Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işleminiz için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için E-Devlet şifresi seçeneğinde T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işleminiz için girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

E-Devlet Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ! 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.