E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

E-DEVLET TAPU BİLGİLERİ SORGULAMA

Ev alım ve satım işlemlerinde sizden tapudan kayıtlı bir evrak istenmektedir. Daha önceleri bu işlemler gerçekleştirmek için Tapu Kadastro İl ve İlçe Müdürlükleri’ne başvurarak tapu bilgilerinize ulaşabilme imkanınız vardı. Ama bu işlemler için saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyordunuz ve zaman kaybı yaşıyordunuz. E-Devlet sisteminin oluşturulması ve geliştirilmesi ile birlikte artık tapu kaydına ilişkin bilgilerinize sıra beklemeden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Tapu Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet tapu bilgileri sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmek için E-Devlet şifresine gerek duyulmaktadır. E-Devlet şifresine ulaşmak ise oldukça basittir, tek yapmanız gereken size en yakın PTT şubesine başvuruda bulunarak 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenize ulaşabilirsiniz. Yazının son bölümlerinde E-Devlet tapu bilgileri sorgulama işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi vereceğiz.

  1. İlk olarak yapmanız gereken ‘E-Devlet tapu bilgileri sorgulama işlemi için tıklayınız’ linkine tıklayınız.
  2. Açılacak olan sayfada kimliğimi şimdi doğrula şıkkı karşınıza çıkacaktır. Burada bulunan butona tıklayınız.
  3. Ardından yapmanız gerek işlem ise kimlik bilgileriniz ve E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız.
  4. Bu işlem sırasını takip ederek kurum ve kuruluşlarda saatlerce sıra bekleme zorunluluğunda kalmadan ve zaman kaybı yaşamadan E-Devlet tapu bilgileri sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Tapu Bilgileri Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.