E-DEVLET TÜVTURK MUAYENE DURUM SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET TÜVTURK MUAYENE DURUM SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere E-Devlet kapısı sayesinde gerçekleştirebileceğiniz başka bir sorgulama konusundan bahsedeceğiz. E-Devlet TÜVTURK muayene durum sorgulama işlemleri konusunda sizlere bilgiler aktaracağız. Ülkemizde bulunan araçların periyodik olarak muayene yaptırma zorunlulukları vardır. Trafikteki motorlu, motorsuz her aracın cinsine ve de durumlarına göre yılda 1 veya 2 yılda 1 veya da 3 yılda 1 teknik olarak aracın ulaşıma çıkıp çıkamayacağı konusunda kontrol edilerek yapılan bu işlemlere araç muayenesi adı verilir. Sizlere bu yazımızda vereceğimiz bilgilere sayesinde, araç plakanız ile birlikte E-Devlet TÜVTURK muayene durum sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

E-Devlet TÜVTURK muayene durum sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için aşağıda sizlere maddeler halinde paylaşmış olduğumuz bilgileri takip edip dikkatli bir şekilde uygulayınız.

  • Öncelikle yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz linke tıklayarak E-Devlet TÜVTURK muayene durum sorgulama işleminize başlayınız.
  • İkinci adımda karşınıza gelecek olan sayfada, E-Devlet TÜVTURK muayene durum sorgulama işlemlerinize devam edebilmek için ‘’Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ butonuna tıklayınız.
  • Kimlik doğrulama işlemini bitirdikten sonra açılan yeni safyada T.C. kimlik numaranızı ve de E-Devlet şifrenizi, E-Devlet TÜVTURK muayene durum sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için giriniz.
  • Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz, öncelikle bir PTT şubesine kimlik kartınızı yanınıza alıp giderek başvuruda bulununuz. Başvuruyu gerçekleştirip gerekli olan 2 TL işlem tutarını ödedikten sonra E-Devlet şifrenize sahip olabilirsiniz.
  • E-Devlet TÜVTURK muayene durum sorgulama işlemleri için gerekli olan T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girdikten sonra ‘’Sisteme Giriş Yap’’ butonuna tıklayınız.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra araç plakanız ile birlikte sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet TÜVTURK muayene durum sorgulama işlemleri sayesinde kolayca ve gereksiz yere vakit harcamadan araç muayenizle ilgili sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.