Edevlet.net

E-DEVLET UYAP PORTALI VATANDAŞ GİRİŞİ

29.07.2014

E-Devlet UYAP portalı vatandaş girişi, kişilerin kendilerinin açmış oldukları ya da kendilerine açılan bir davayı takip etmeleri için geliştirilmiş bir sistemdir. Vatandaşların bu gibi önemli gelişmeleri için Adalet Bakanlığı’ na bağlı bir uygulamadır. E-Devlet UYAP portalı vatandaş girişi yapılarak dava konusu hakkında bilgilere, duruşma günlerine, dosyanın Yargıtay ‘a dönüp dönmediği bilgisine ulaşılabilir.

E-Devlet UYAP Portalı Vatandaş Girişi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet üzerinden E-Devlet UYAP portalı vatandaş girişi yapabilmek için önce bir E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte başvuru yapınız. Başvuru sonucunda 2 TL işlem ücreti ödeyerek E-Devlet şifrenizi elde edebilirsiniz. Almış olduğunuz bu şifre ile tüm E-Devlet uygulamalarına erişim sağlayabilirsiniz.

Şifre alma işleminden sonra yazının sonunda verilen E-Devlet UYAP portalı vatandaş girişi linkine tıklayarak sisteme giriş yapınız. Önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak E-Devlet UYAP portalı vatandaş girişi işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet UYAP Portalı Vatandaş Girişi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.