Edevlet.net

E-DEVLET VERGİ LEVHASI SORGULAMA

30.07.2014

E-Devlet vergi levhası sorgulama işlemi, vergi mükellefi işyerinde asılı olan vergi levhalarındaki bilgilere internet üzerinden ulaşılmasını sağlamaktadır. Vatandaşlar alışveriş yaptıkları mükelleflerin vergi durumlarını görmek isterse, E-Devlet sistemindeki E-Devlet vergi levhası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda vergi mükellefi kişi kendi işyeriyle ilgili vergi durumunu bu hizmet yoluyla öğrenebilir. Bu durum sayesinde vergi dairelerinde geçirilen zaman kaybı ortadan kalkmaktadır. E-Devlet vergi levhası sorgulama işlemi için anlatacağımız adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

E-Devlet Vergi Levhası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet vergi levhası sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğinizle birlikte başvuru yapınız. Başvuru sonucu 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi edinebilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda size verdiğimiz bağlantı adresine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan sayfada, “Vergi Kimlik No” bölümüne vergi numaranızı giriniz. Dana sonra TC kimlik numaranızı giriniz. Son olarak “İl ve Vergi Dairesi” bölümünden ili ve vergi dairesini kesinlikle doldurmanız gerekmektedir. Tüm bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz taktirde E-Devlet vergi levhası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Vergi Levhası Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.