E-DEVLET YETKİ BELGESİ SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET YETKİ BELGESİ SORGULAMA

Gelişen teknolojiyle birlikte pek çok işleminizi internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu kolaylığı sağlayan ise E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi sayesinde bütün sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir ve işlem yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi sorgulama hizmetlerinden biri de E-Devlet yetki belgesi sorgulama işlemidir. Bu konuyla ilgili bilgileri ve yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Yetki belgesi, yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilmektedir. Taşımanın şekline göre farklı türlere ayrılmaktadır. Şirketin ya da kişinin yapacağı taşımalara göre sınıflandırılır. Ayrıca taşınan yük ağırlığına göre belirlenmektedir. Yetki belgesi olmadan taşıma yapmanın oldukça ağır cezası vardır. Bu yüzden aracınızın yetki belgesini, E-Devlet yetki belgesi sorgulama işlemi ile kontrol etmenizi öneririz.

E-Devlet Yetki Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet yetki belgesi sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğinizle birlikte başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığı E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaştığınız linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Devlet yetki belgesi sorgulama ekranı karşınıza gelecektir. Bu sayfada yetki belgesi durumunu sorgulamak istediğiniz aracın plakasını girmelisiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra son olarak “Sorgula” butonuna tıkladığınızda E-Devlet yetki belgesi sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Yetki Belgesi Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.