E-DEVLET YETKİ BELGESİNİN ÖDEMELERİNİ SORGULAMA | E-Devlet

E-DEVLET YETKİ BELGESİNİN ÖDEMELERİNİ SORGULAMA

Yetki belgesi, yurtiçi eşya taşımacılığı yapmak amacıyla başvuru yapan gerçek ve tüzel kişilere verilmektedir. Yetki belgesi için bazı ödeme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu ödeme işlemlerini, yetki belgesi kullanımı açısından zamanında ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca büyük indirimlerde yapılmaktadır.

E-Devlet sistemi sayesinde pek çok sorgulama işlemini internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemindeki sorgulama hizmetlerinden biri de yetki belgesi ödemelerini kontrol edebildiğiniz E-Devlet yetki belgesinin ödemelerini sorgulama işlemidir. E-Devlet yetki belgesinin ödemelerini sorgulama işlemini kullanarak, yetkilisi olduğunuz firmanın yetki belgesine ait tüm ödemelerin durumunu sorgulayabilir ve detaylı ödeme çıktısına erişebilirsiniz. E-Devlet yetki belgesinin ödemelerini sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri ve sorgulama işlemi için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Yetki Belgesinin Ödemelerini Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet yetki belgesinin ödemelerini sorgulamak için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra  yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız.

Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen E-Devlet yetki belgesinin ödemelerini sorgulamama sayfasında “Vergi No/T.C Kimlik No” bölümünü doğru bir şekilde doldurarak “Sorgula” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemler sonucu, E-Devlet yetki belgesinin ödemelerini sorgulama işlemini tamamlamış ve yetki belgesi ödemeleri hakkındaki bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

E-Devlet Yetki Belgesinin Ödemelerini Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.