EMEKLİ SANDIĞI DANIŞMA HATTI | E-Devlet

EMEKLİ SANDIĞI DANIŞMA HATTI

EMEKLİ SANDIĞI DANIŞMA HATTI

Sosyal Güvenlik Kurumu pek çok alanda hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Pek çok uygulaması sayesinde hesaplama ve sorgulama gibi işlemlerimizi internet üzerinden kolayca yapabilmekteyiz. Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun sağlamış olduğu bu kolaylıklardan bir tanesi de Emekli Sandığı danışma hattı‘ dır. Emekli Sandığı danışma hattı ile 4C sigortalıları da dahil olmak üzere tüm sigortalılar devlet kurumları ile ilgili tüm sorularının yanıtını bulabilirler.

Emekli Sandığı Danışma Hattının Amacı Nelerdir ?

 1. Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili sorunları belirlemek,
 2. Yapılan hizmetleri denetlemek ve belirlemek,
 3. Vatandaşı memnun edebilmek ve bunun için çalışmak,
 4. Vatandaşların sorunlarına çözüm bulabilmek  gibi amaçlar bulunmaktadır.

ALO 170′ i arayarak Emekli Sandığı danışma hattına ulaşabilirsiniz. 24 saat hizmet veren ALO 170 Emekli Sandığı danışma hattını arayarak her türlü önerinizi, sorularınızı, şikayetinizi, ihbarlarınızı, başvuru ve taleplerinizi bildirebilirsiniz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi bu şekilde 2 yıldır danışma hattı sayesinde pek çok vatandaşa hizmet vermektedir ve pek çok kişiyi memnun etmektedir.Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 10 yorum yapıldı:

 1. Mevlüde Avazoğlu dedi ki:

  Hayırlı günler !! Sigortalı kaç günlerim var olduğunu bilmiyorum. Aynı şirkette 10 senedir hizmet etmekteyim.

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   PTT den e-devlet şifresi alarak e-devletten hizmet dökümünüzü kontrol edebilirsiniz.

 2. Abdulkadir YILDIZ dedi ki:

  06.02.2017 tarihinde sgk ya emeklilik için başvurdum. 5 ay geçmesine rağmen işlemim yapılmadı. Sebep olarak “EMEKLI SANDIĞI NA YAZİ YAZDIK HENÜZ CEVABI GELMEDİ ” Bu nedir allah aşkına ya. Online mail ortamında bir bilgi 6 ayda iletilemiyormu. 1991-1992 dönemindeki hizmet dökümümü ben e-devletten alabiliyorken, siz aynı bilgiyi nasıl iletemiyorsunuz. Aynı statüdeki arkadaşım 15 gün içerisinde emekli olurken benim 6 aydır beklemem normalmi sizce.

 3. hikmet akman dedi ki:

  merhaba 657 tabi belediyede teknik memur olarak çalışmaktayım.
  SSK İşe Giriş Tarihi 01.12.2006 ssk Gün Sayısı 2115 Özel Sektör
  Memuriyete Giriş Tarihi 15.09.2013 Toplam Gün Sayısı 1320 halen aktif devam etmektedir.
  Hizmet birleştirmesi yapmış olsam yıllık iznim suan 20 gun bunu 30 güne cıkarmı acaba veya bana ne gibi faydaları olur tesekkur ederım iyi günler .

 4. hatice kayacıklı dedi ki:

  iyi günler 15.02.1991 yılında memuriyete başladım 14.09.2001 yılında istifa ettim. şu an sigortalı olarak çalışiyorum acaba kıdem tazminatı alabirmiyim.

 5. Erdal demircioğlu dedi ki:

  30 yıldan fazla çalışkanların ikramiyelerini almak için nereye başvuracaklarını öğrenebilir miyim

 6. Osman Yeşilyurt dedi ki:

  Osman Yesilyurt
  30.11.1991-30.11.1992,tarihleri arasinda Yedeksubay olarak görev yaptim.
  05.08.1993 den itibaren yurtdisinda (Almanya) ikamet etmekteyim,yurdisiemeklilik borclanmasi yapmak istiyorum.

  Emeklisandiginda bulunan hizmet süresinin tarafima bildirilmsesi icin ne yapmam gerekmektedir.Bu konuda beni bilgilendirmenizi saygilarmla arz ederim.

 7. Canan Ferhan doğualp dedi ki:

  Ben 1997 yılından bu yana TSK da VHKİ kadrosunda görev yapmaktayım 2018 yılında emekli olmak istiyorum yas olarak emekli olmama 7 yıl var emekli ikramiyeni alabliyormuyum

 8. Neşe TURAL dedi ki:

  Emekli sandığı çalışanıyım. Boşandım bir çocuk sahibiyim. 2005 yılında vefat eden babamdan yetim aylığı almak istiyorum. Kurumlar birleşti.
  Llakin emekli sandığı çalışanıyım diye alamıyorum. Yaşam şartları ağır, evde oturan ve SSK lı çalışan veya emeklisi kendi, ölen eşi, anne babasının maaşını alıyor. Benim gibi bir sürü mağdur bulunmakta. Bununla ilgili düzenlemenin yapılması hususunu arz ederim.

 9. Penbe Nursel Soydemir dedi ki:

  babam( müteveffa) arif coşkun 20.08.1971 yılında bayındırlık bakanlığından 08.198.75 emekli sicil no ile emekli olmuştur. acaba 30 yıl üstü çalışmadan dolayı ek emekli ikramiyesi alabilirmi. hak edebiliyorsa ne yapmamız gerekiyor. saygılarımla

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.