Edevlet.net

Emekli Sandığı Derece Kademe Sorgulama

Emekli Sandığı’na tabii olarak çalışan kişiler sigortalı oldukları dönemden itibaren dereceli olarak çalışmaya başlarlar. Bu dereceye göre de belli kademeler belirlenir. Kişiler bağlı oldukları derece kademe bilgilerini bilmiyor olabilirler. Bunun için memur derece sorgulaması yaparak bu bilgiye erişim sağlayabilirler.

Birkaç sene öncesine kadar E-SGM üzerinden yapılan bu işlem artık E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-SGM portalı güvensiz bulunmuş ve bu açıdan kapatılmıştır. Şimdi size Emekli Sandığı derece kademe sorgulama nasıl yapılıyor onu anlatalım.

E-Devlet Emekli Sandığı Derece Kademe Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapılan tüm işlemler gibi memur derece sorgulama da E-Devlet şifresiyle yapılıyor. E-Devlet şifresi almak için herhangi bir PP şubesini seçebilirsiniz. PTT şubesine nüfus cüzdanınızla gitmeyi unutmayınız. Ardından kimlikle beraber başvuruda bulununuz. Başvuru sonrasında 2 TL ödemeniz gerekiyor. Ödemeyi yaptıktan sonra kadro derecesi öğrenme işlemi için E-Devlet şifresini almış olacaksınız.

Ardından derece kademe hesaplama işlemi için verdiğimiz bağlantı sekmesine tıklayınız. Derece kademe öğrenme için açılan sayfada kimlik doğrulama işlemini yapınız.

4

Daha sonra memuriyet derecesini öğrenme için E-Devlet şifresiyle beraber T.C. kimlik numaranızı giriniz. Açılacak olan sayfada E-Devlet derece kademe sorgulama işlemini yapmış olacaksınız.

E-Devlet Emekli Sandığı Derece Kademe Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Tablo İle Emekli Sandığı Derece Kademe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Derece kademe öğrenme işlemini vereceğimiz tablodan da ulaşabilirsiniz. Size üç farklı kadro derecesi öğrenme tablosu sunacağız. Bunları inceledikten sonra derece kademe hesaplamanızı yapabilirsiniz.

1

2

3

emekli sandığı kişi bordrosu

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kezban dedi ki:

    ocak 2006 girişliyim 11/2 olarak göreve başladım şuanda 5/1 deyim 24.06.2019 tarihinde önlisans mezunu oldum derece kademem kaça iner acaba