E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİ SANDIĞI DUL MAAŞI SORGULAMA

Emekli Sandığı yani 4C kapsamında bulunan kişinin vefatı sonrası geride kalan eşine bağlanan aylığa dul maaşı denilmektedir. Dul maaşı yalnızca kadınlar için geçerli değildir. Yani vefat eden kişi erkek ya da kadın olsun eşine dul maaşı bağlanabilmektedir. Emekli Sandığı dul maaşı bağlatmak için belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar sağlandığı taktirde dul maaşı bağlanabilmektedir. Aynı şekilde kişinin dul maaşını almaya devam edebilmesi içinde belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları önceki yazılarımızda görebilirsiniz. Emekli Sandığı dul maaşı başvuru işleminden sonra maaşın bağlanıp bağlanmadığını veya evrak takibi için Emekli Sandığı dul maaşı sorgulama işlemi gerekmektedir. Emekli Sandığı dul maaşı sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Emekli Sandığı Dul Maaşı Sorgulama İşlemi

Emekli Sandığı dul maaşı sorgulama işlemini kimlik bilgilerinizle herhangi bir internet sitesinden sorgulamanız mümkün değildir. Günümüzde vatandaşlara, sorgulama işlemleri için büyük kolaylık sağlanmıştır. Ancak Emekli Sandığı dul maaşı sorgulama işlemi için internet üzerinde bir kolaylık bulunmamaktadır. Emekli Sandığı dul maaşı sorgulama işlemi ve evrak takibi için başvuruda bulunduğunuz kurumun İl Müdürlüklerine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Elif dedi ki:

  Dulum eşinden ayriyim yasina girmiş bir tane kizin var benim üstünde kizin alabilirmiyim maas

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Kızınızın payını da alabilirsiniz.

 2. Serpil Yıldırım dedi ki:

  Emekli sandığından emekli olan boşanmış bayanım.Emekli sandığından emekli olup 2009’da vefat eden babamdan da maaş alabilir miyim?