EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK İŞLEMLERİ | E-Devlet

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK İŞLEMLERİ

Emeklilik çalışan pek çok insanın hayalidir. Sigortalı kişiler belirli şartları sağlayarak emekli olabilme hakkından yararlanabilmektedirler. Emekli Sandığı‘ na yani 4C sigortalıları için de bazı emeklilik şartları bulunmaktadır. 4C sigortalıları emeklilik şartlarını sağladıktan sonra Emekli Sandığı emeklilik işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Emekli Sandığı emeklilik işlemleri internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu yazımızda Emekli Sandığı emeklilik işlemleri hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri Nasıl Yapılır?

4C emeklilik işlemleri E-Devlet üzerinden şifreli bir şekilde yapılabilmektedir. E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için ilk olarak bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak Emekli Sandığı emeklilik işlemleri işleminizi yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ! 

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. İlhan Kayhan dedi ki:

    2017 yılı şubat ayının 15 itibariyle okulla ilişkimi kestim emeklilik dilekçemi verdim. Şubat ayının 17 sinde belediyede iş buldum ve işe başladım. Halen emekli ikramiyemi alamadım emekli maaşımda bağlanamadı. Emekli ikramiyemi almak için ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.