Edevlet.net

EMEKLİ SANDIĞI İNTİBAK

EMEKLİ SANDIĞI İNTİBAK

Emekli Sandığı intibak, Emekli Sandığından emekli olan vatandaşların aldığı maaşlar arasındaki farklılıkları ortadan kaldırmayı amaçlamıştır. Yani yaş, prim gün sayısı ve ödenen primlerin miktarı eşit olduğu halde, sadece farklı tarihlerde emekli olunduğu için farklı aylık hesaplama işlemlerinden dolayı oluşan aylık farklılıkların giderilmesi amaçlanmaktadır. Emekli Sandığı intibak ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Emekli Sandığı İntibak Yasası Kararı Nedir?

Emekli Sandığı intibak yasası ile ilgili çalışmalarda henüz bir karar çıkmamıştır. Açıklamalara göre ise şuanda sadece SSK emeklilerinin bir kısmı bu yasadan yararlanmaktadır. Çalışmalarda Emekli Sandığı için herhangi bir gelişme bulunmamaktadır. Çalışmalardan anlaşılan kadarıyla daha belli bir süre Emekli Sandığı ile alakalı intibak kararları açıklanmayacak.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hayriye şahin dedi ki:

    Yüksek okul mezunu olarak 21 yıl 6 ay ûzerinden Ağustos 2000 de emekli oldum lise mezunu olarak emekli olanla aynı maaşı alıyorum maaşında ve kadromda bir yanlışlık olabilirmi lütfen beni aydınlatır mısınız ne yapabilirim