E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİ SANDIĞI KAYIT SORGULAMA

Günümüz teknolojisi ile artık birçok kurumun önemli işlemini internet üzerinden yapmak mümkündür. İnternet üzerinden online olarak yapacağınız birçok uygulamadan biri de Emekli Sandığı kayıt sorgulama işlemidir. Bu uygulama ile birlikte işe giriş tarihinizi, sigorta giriş tarihinizi ve primleriniz yatırılmaya başlandığı tarihinizi öğrenebilirsiniz. Emekli Sandığı kayıt sorgulama işlemi ve diğer birçok önemli işlemi daha önce iki şekilde sorgulamanız mümkündü. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile bu ve bunun gibi diğer önemli sorgulama işlemlerini tek bir yoldan kullanabilirsiniz. Bu yazımızda size bu yolu anlatıp işlemi gerçekleştirirken yararlanabileceğiniz bilgiler vereceğiz.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Kayıt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirebileceğiniz tek resmi internet sitesinin ismi E-Devlet’tir. E-Devlet üzerinden Emekli Sandığı kaydı sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ancak işlem yapabilmek için şifre sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifresi sahibi değilseniz size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek şifre alma başvurusunda bulunup 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. Daha sonra yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

8

Kimlik doğrulama işlemini T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi kullanarak yapmanız gerekmektedir. Açılan platformda gereken yerlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

a

Bu işlemleri eksiksiz ve doğru bir biçimde yaptığınızda E-Devlet üzerinden emekli sandığı kayıt sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Kayıt Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.