Edevlet.net

EMEKLİ SANDIĞI KESİNTİ SORGULAMA

Her çalışan bir gün emekli olma hayali kurar ve emekli olmak için çalışır. Emekli olmak içinde belli kurumlara prim yatırmak zorundadır. Primler yatırıldıktan sonra ise emekli olmaya hak kazanırız. Bundan sonra emekli maaşı almaya başlarız. Eğer emekli maaşı alıyor ve maaşınızda kesinti oluyorsa bu kesintiler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bilgilere ulaşabilmek için Emekli Sandığı kesinti sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Emekli Sandığı kesinti sorgulama iki farklı yoldan hizmet sunmaktadır. Biz bu yazımızda size iki yolu da anlatacağız.

Şifresiz Emekli Sandığı Kesinti Sorgulama

İlk yol şifresiz olarak işlem yapabileceğiniz yoldur. Bu uygulamadan yararlanmak için ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada TC kimlik numaranızı, doğum yeri,doğduğunuz yılı ve cilt numaranızı giriniz. Son olarak güvenlik kodunu da ilgili alana girdikten sonra sorgulama butonuna basarak Emekli Sandığı kesinti sorgulama işlemini yerine getirebilirsiniz.

Şifresiz Olarak Emekli Sandığı Kesinti Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Kesinti Sorgulama

Bir diğer yol ise E-Devlet uygulamasıdır. Bu uygulamadan yararlanmak için ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan Emekli Sandığı kesinti sorgulama linkine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada kimlik doğrulaması ve şifre işlemlerini yapınız. Eğer şifre sahibi değilseniz işlem yapmak mümkün değildir. E-Devlet şifre sahibi olmak ise oldukça basittir. Size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında şifre sahibi olabilirsiniz. Gerekli olan işlemleri yaptıktan sonra artık Emekli Sandığı kesinti sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

E-Devlet Emekli Sandığı Kesinti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Melahat Tan dedi ki:

    Emekli Sandığı ndan maaş sorgulama yapılamıyor.

  2. Melahat Tan dedi ki:

    Emekli maaşımı öğrenmek istiyorum.