EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ HESAPLAMA | E-Devlet

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ HESAPLAMA

Ülkemizde pek çok vatandaş sosyal Güvenlik Kurumu’ na belirli miktarlarda prim yatırarak emekli olabilmektedirler. Emekli olmayı bekleyen birçok kişi emekli maaşlarının nasıl hesaplandığını öğrenmek ister. Emekli Sandığı’ na yani 4C’ ye bağlı kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de Emekli Sandığı maaş hesaplama işlemidir. Emekli Sandığı maaş hesaplama işlemi internet üzerinden hem hızlı hem de güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Maaş hesaplama işlemi sigortalı kişiler emekli olduklarında ne kadar maaş alacaklarını yaklaşık olarak hesaplayabilirler. Bu yazımızda 4C sigortalıları ysni kamu çalışanları için internet üzerinden Emekli Sandığı maaş hesaplama işlemi nasıl yapılır bu konuyu anlatacağız.

Emekli Sandığı Maaş Hesaplama İşlemi

İnternet üzerinden Emekli Sandığı maaş hesaplama işlemi için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada öncelikle derece bilginizi, hizmet yılınızı ve aylık tarihinizi giriniz. Ardından kademe bilginizi, hizmet ayı bilgisi gibi alanları giriniz. Bu şekilde ilgili yerleri doldurduktan sonra Hesapla butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra Emekli Sandığı maaş hesaplama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken unutmamanız gereken konu hesaplama işleminin resmi olmamasıdır. Sadece girmiş olduğunuz bilgilere göre bir maaş hesaplama işlemi yapılmaktadır.

Emekli Sandığı Maaş Hesaplama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. ramazan akgün dedi ki:

    Merhaba hocam 02,04,1987 yılında ptt de ıscı olarak ( sgk ) ıse basladım 19,01,1997 yılına kadar ıscı olarak calıstım 20,01,1997 yılında sınavla lıse mezunu oldugum ıcın teknısyen yardımcısı oldum buarada telekom ma gectım. telekomun ozellesmesı nedenıyle 23,03,2010 yılında mıllı egıtm bakanlıgına nakil oldum 22,08,2017 tarıhınde emeklı dılekcesı verdım ve ayrıldım derecem 4/2 ıdı son maasım 2850 tl ıdı askerlık le ıle bana 31 yıl 11 ay uzerınden 71,089 tl ıkramıye 1879+75=1954 maas geldı sızden ıstegım bu rakamlar dogru mudur eger dogru ıse 9 yıl 9 ay ıscılıgım den faydalanmısmıyım benı aydınlatırsanız sevınırım sımdıden tesekkur ederım saygı ve selamlar.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.