EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA | E-Devlet

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

Günümüzde teknolojinin oldukça gelişmesi ile birlikte birçok önemli işleminizi sanal ortamdan kolayca ve hiçbir yere gitmeden kısa bir sürede yapabilirsiniz. Sanal ortamdan yapabileceğiniz birçok önemli uygulamadan bir diğeri de Emekli Sandığı maaş sorgulama uygulamasıdır. Bu işlemi daha önce iki şekilde iki ayrı resmi internet sitesinden gerçekleştirebilmek mümkündü. Ancak E-SGM resmi internet sayfasının kapatılması nedeni ile emekli sandığı emekli maaş sorgulama işlemi gibi birçok önemli işlem artık tek bir yoldan yapılmaktadır. Emekli sandığı emekli maaş sorgulama uygulamasını bu yazımızda size nasıl gerçekleştirebileceğinizi adım adım anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu tek yolun ismi ise E-Devlet’tir. E-Devlet üzerinden kendinize ait E-Devlet şifreniz ile Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmak istiyorsanız ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılacak olan sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

7

Kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz gerekmektedir.

1

Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemi ve E-Devlet üzerinden gerçekleştirilen herhangi bir işlemi yapmanız mümkün değildir. E-Devlet şifresi sahibi olmanız ise oldukça basittir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için tek yapmanız gereken size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte gidip şifre alma başvurusunda bulunmaktır. E-Devlet şifrenizi 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.