E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO SORGULAMA

Çağımızın getirdiği kolaylıklar sayesinde pek çok işlem de olduğu gibi Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemi de internet üzerinden kolaylıkla ve kısa sürede yapılabilmektedir. Bu sayede birçok işleminizi dakikalar içerisinde halledebilmektesiniz. Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemi daha önceden iki resmi site üzerinde birbirine bağlantılı olarak yürütülüyordu. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile artık Emekli sandığı sicil numarası sorgulama işlemi ve buna benzer önemli birçok işlemi tek bir yolla yapmak durumu oluşmuştur. Bu yazımızda sizlere bu tek yol hakkında yararlı bilgiler vereceğiz. Bu yolun ismi ise E-Devlet resmi site sistemidir. Bu site üzerinde yapacağınız emekli sandığı sicil numarası sorgulama veya herhangi bir başka işlem için E-devlet şifresi gerekmektedir. E-Devlet şifresini nasıl ve nereden alabileceğinizi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet resmi sitesi sistemi üzerinden Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemi yapmak isterseniz iki şeye ihtiyacınız vardır. Birincisi T.C. kimlik numaranız ve diğeri ise E-Devlet şifresidir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz herhangi bir merkez PTT şubesine nüfuz cüzdanınızla birlikte gidip başvurmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alabilmek için 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız halinde Emekli Sandığı sicil numarası sorgulama işleminizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Yazımızın sonunda size vereceğimiz Emekli Sandığı sicil numarası sorgulama işlemi adlı bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

8

  • Karşınıza çıkacak sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi girmelisiniz.
  • Bütün bilgileri eksiksiz ve de doğru bir şekilde girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak Emekli Sandığı sicil numarası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

a

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.