E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİ SANDIĞI TESCİL KAYDI SORGULAMA

Gelişen günümüz teknolojisi ile birlikte artık birçok işleminizi sanal ortamda kolayca ve kısa sürede yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız önemli birçok işlemden birisi de Emekli Sandığı tescil kaydı sorgulama işlemidir. Emekli Sandığı tescil kaydını sorgulama işlemi ile birlikte sigorta başlama tarihinizi, işe giriş tarihinizi ve primlerinizin ilk yatmaya başladığı tarihi öğrenebilirsiniz. Emekli sandığı tescil kaydını sorgulama işlemi ve daha birçok önemli işlem daha önceden iki yoldan internet üzerinden yapılabiliyordu. Ancak E-SGM resmi internet adresinin kapatılması nedeni ile bu işlemler artık tek bir yoldan yapılmaktadır.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu günlerde kullanılabilen tek yol ise E-Devlet internet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Emekli Sandığı tescil kaydını sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

8

Kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz gerekmektedir.

a

E-Devlet şifrenize sahip değilseniz emekli sandığı tescil kaydı sorgulama işlemini veya E-Devlet üzerinden yapılan herhangi bir işlemi yapamazsınız. E-Devlet şifre sahibi olmak ise oldukça basittir. Size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra bulunan platformda T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkladığınızda E-Devlet üzerinden emekli sandığı tescil kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.