E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK AYLIĞI SORGULAMA

Günümüz teknolojisi ile internet üzerinden birçok önemli sorgulama işlemini gerçekleştirip herhangi bir şube ve herhangi bir yere telefon etmeden işlemlerimizi kendi kendimize kolayca ve kısa bir sürede halledebiliyoruz. Bu işlemlerin birçoğundan sadece bir tanesi emeklilik aylığı sorgulama işlemidir. Emekli olmayı bekleyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de emeklilik aylığı sorgulama işlemidir. Ve her bireyin emekli olabilmek için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlar sigortalı bir işte belirtilen süre kadar çalışmak ve belirtilen miktarda bir prim ödemektir. Emekli aylığı sorgulama işlemi internet üzerinden şifreli bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlem daha önce internet üzerinden iki şekilde yapılabilmekteydi. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile bu sayı teke düştü. Ve bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz sitenin adı E-Devlet’tir. Yazımızda bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz resmi bir linki ve işlemi gerçekleştirebilmeniz için gereken bilgileri bulabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Aylığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden emeklilik aylığı sorgulama işlemi için ilk olarak bir E-Devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi kapalı bir zarf içinde alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda size vermiş olduğumuz linklerden size uygun olanı seçiniz. SSK için 4A, BAĞ-KUR için 4B, Emekli Sandığı için de 4C ile ilgili verilen linklere tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.

4A Emekli Aylık Bilgisi

Ardından T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak emeklilik aylığı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

1

4A E-Devlet Emekli Aylığı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4B E-Devlet Emekli Aylığı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4C E-Devlet Emekli Aylığı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.