EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ | E-Devlet

EMEKLİLİK AYLIK BİLGİSİ

Emeklilik aylık bilgisi öğrenme işleminizi internet üzerinden tek bir şekilde yapabilirsiniz. Önceleri bu işlem aynı zamanda E-SGM üzerinden de yapılıyorken sitenin kapatılması ile birlikte tek siteden yapılır bir hale geldi. Sitenin kapatılmasının nedeni sorgulama işleminin yapıldığı E-Devlet sitesinin insanlar tarafından daha çok kullanılıyor olmasıdır. Tıklanma sayısı giderek azalan E-SGM bu nedenle süresiz kapatılmaya gitmiştir. E-Devlet sistemi üzerinden emekli aylık bilgisi öğrenme işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden bu işlemi yaparken E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi PTT şubesinden 2 lira karşılığında alabilirsiniz. Emeklilik aylığı kişilerin çalıştığı sürece içinde yatan primleri ile belirli zamandan sonra hak kazandığı durumdur.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emeklilik Aylık Bilgisi Nasıl Alınır?

  • E-Devlet sistemi üzerinden emeklilik aylık bilgisi almak için yazının sonunda verilen kurumunuza ait olan bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4A Emekli Aylık Bilgisi

  • Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

a

  • E-Devlet sistemi üzerinden emekli aylık bilgisi alma işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

Kuruma ait olan alt başlıklardan bahsedersek eğer :

SSK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olarak varlığını devam ettiren bir kurumdur ve Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. Primlerin tamamlanması ile elde edilen SSK emekliliği bu kişilere çeşitli sigorta hakları kazandırmaktadır.

BAĞ-KUR ise SSK ile aynı bakanlığa bağlı olmakla beraber aynı şekilde Sosyal Güvenlik Kurumunun alt birimidir. BAĞ-KUR emeklileri ise ölümlerine kadar verilen sigorta hakkıdır.

Emekli Sandığı’na bağlı alına emeklilik hakkı ise memurların emeklilik süresi dolduğunda verilmiş olan haktır ve bu kurum Maliye Bakanlığı’na bağlı çalışmaktadır.

SSK Emeklililk Aylık Bilgisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Aylık Bilgisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Aylık Bilgisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.