E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK BAŞVURU TAKİBİ

Sosyal Güvenlik Kurumu‘ na bağlı olarak çalışan kişiler bazı şartları yerine getirdikten sonra emekli olma hakkını elde edebilmektedirler. Prim gün sayısını doldurmak ve belirli yaşı doldurmuş olmak gibi şartlar emekli olabilmek için aranan koşullar arasındadır. Emeklilik ile ilgili gereken şartları yerine getirdikten sonra emeklilik başvurusu yaparak ilk adımı atmış olursunuz. Bu işlemi de emeklilik başvuru takibi ile kontrol edebilirsiniz. Emeklilik başvuru takibi internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Emeklilik Başvuru İşlemi

Emeklilik başvuru takibi işlemini yapabilmek için öncelikle emeklilik başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Emeklilik başvurusu işlemi E-Devlet üzerinden şifreli olarak yapılmaktadır. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra ilk olarak aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. Ardından T.C kimlik numaranızı ve şifrenizi giriniz. Sisteme Giriş yaptıktan sonra gerekli işlemleri yaparak emeklilik başvurunuzu yapabilirsiniz.

E-Devlet Emeklilik Başvurusu İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emeklilik Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Emeklilik başvurusunu yaptıktan sonra emeklilik başvuru takibi işlemi ile ne durumda olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Emeklilik başvuru takibi için yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra gerekli işlemleri yaparak emeklilik başvuru takibinizi yapabilirsiniz. Ancak bu işlem İstanbul’daki vatandaşlarımız için geçerlidir.

Emeklilik Başvuru Takibi İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.