E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK DURUMU SORGULAMA

SGK‘ ya bağlı olarak çalışan kişilerin emekli olabilmeleri için belirli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartlar; belirli gün sayısını tamamlamış olmak, belirli yaşı doldurmuş olmak ve primleri tamamlamış olmaktır. Emekliliğiniz için bu şartlar oldukça önemlidir. Bu yüzden bu şartları yerine getiriyor olup olmamanız ve emeklilik bilgilerini kontrol etmek için emeklilik durumu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik durumu sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Emeklilik Durumu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emeklilik durumu sorgulama işlemini internet kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi 2 farklı yöntemle yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin nasıl yapıldığını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

E-SGM Sistemi ile Şifresiz Emeklilik Durumu Sorgulama İşlemi

E-SGM üzerinden şifresiz olarak gerçekleştireceğiniz emeklilik durumu sorgulama işlemi için öncelikle yazımızda sizlerle paylaştığımız linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan uyruğunuzu seçmelisiniz. Daha sonra kişi bilgisi sorgulama ekranında karşınıza gelen bölümde T.C kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, doğum yılınızı, cilt numaranızı ve resimde yer alan güvenlik kodunu doğru bir şekilde girerek “Bilgileri Sorgula” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada üst kısımda yer alan eklentilerden “Emekli” bölümüne girip bağlı bulunduğunuz kurumla ilgili emeklilik bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

E-SGM Emeklilik Durumu Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi ile Şifreli Emeklilik Durumu Sorgulama İşlemi

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz emeklilik durumu sorgulama işlemi için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linklerden bağlı bulunduğunuz kuruma göre seçim yapınız. Yani SSK’ya bağlı iseniz 4A, BAĞ-KUR’ a bağlı iseniz 4B ve Emekli Sandığına bağlı iseniz 4C linklerinden birini seçip tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra emeklilik durumunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet 4A Emeklilik Durumu Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet 4B Emeklilik Durumu Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet 4C Emeklilik Durumu Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. semiha bal dedi ki:

    emekli maasim baglanmadigina dair belge talep ediyorum.