E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK EVRAK TAKİBİ

Emeklilik işlemlerinizi gerçekleştirirken birçok evrak ve döküman teslim etmeniz gerektiğini sizlerde biliyorsunuz. Bizlerde bu yazımızda sizlere emeklilik evrak takibi işlemlerinizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafınca gerçekleştirilen uygulamalar ile emeklilik evrak takibi işlemini online olarak yani internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Emekli vatandaşlar bu uygulamalar ile kamu ve devlet dairelerinin kapısını çalmadan maaş kesintilerini, maaş zamlarını, tekrar çalışmak isterler ise hangi yasal koşullar altında hizmet verebileceklerini ve verdikleri bir evrakın işlem görüp görmediğini yani ne vaziyette olduğunu kolayca öğrenebilirler. E-SGK uygulaması ile, 4 farklı evrak takibi yapılabiliyor. Fakat bizler bu yazımızda sizler için yalnızca emeklilik evrak takibi konusunu ele alacağız. Emeklilik evrak takibi işlemlerinizi nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını dikkat ile okumanızı tavsiye ederiz.

Emeklilik Evrak Takibi Nasıl Yapılır ?

Emeklilik evrak takibi için ilk olarak aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra yine aşağıda madde madde sizlerle paylaştığımız adımları sırası ile ve doğru bir şekilde uygulayınız. Bu işlemleri başarı ile tamamladığınız takdirde sizlerde emeklilik evrak takibi işleminizi tamamlamış olacaksınız.

  • İlk olarak aşağıda yazımızın hemen altında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Bunun sonucunda uygulama sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız.
  • Daha sonra yeni açılan bu uygulama sayfasına size ait olan T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • Başvuru sırasında vermiş olduğunuz cep telefonu numaranızı da ilgili kısıma giriniz.
  • Bilgilerinizi kontrol edip doğruluğundan emin olduktan sonra “Sorgula” seçeneğine tıklayarak işleminizi tamamlamış olacaksınız.
  • Aşağıda yer alan link İstanbul’da yaşamakta olan vatandaşlarımız için büyük kolaylık sağlayacaktır.

Emeklilik Evrak Takibi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız emeklilik evrak takibi işleminde E-Devlet şifresini PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Aldığınız bu şifre ile birlikte aşağıda vereceğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız. Ardından E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı giriniz. Sisteme giriş yapınız ve emeklilik evrak takibinizi gerçekleştiriniz.

Emeklilik Evrak Takibi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.