E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK GÜN SAYISI HESAPLAMA

Emeklilik gün sayısı hesaplama işlemi internet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Emeklilik gün sayısı hesaplama ile Sosyal Güvenlik Kurumu’ na bağlı kişiler ne zaman emekli olabileceklerini kolayca öğrenebilmektedirler.Bu yazımızda SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kuruluşlara bağlı olan kişilerin emeklilik gün sayısı hesaplama işlemini nasıl yapabileceklerini anlatacağız.

SSK Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama

SSK yani 4A sigortalıları içi emeklilik gün sayısı hesaplama işlemi için ilk olarak aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada önce cinsiyetinizi ve malüliyetiniz varsa bunu giriniz. Ardından doğum tarihinizi, erken yaşlanma durumunuzu ve hizmete başlama tarihinizi giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra SSK prim ödeme gün sayınızı ve diğer sandıklara ait gün sayınızı gibi mevcut bilgilerinizi giriniz. Son olarak da Gönder butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SSK Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama

Yeni adıyla 4B sigortalıları yani BAĞ-KUR’ lular için emeklilik gün sayısı hesaplama işlemi için de aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Ardından emeklilik türü, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinizi giriniz. Daha sonra malüliyet durumunuzu varsa derecesini, erken yaşlanma durumunuzu ve bakıma muhtaç çocuğunuz varsa bu bilgileri giriniz. Bu şekilde özel durum bilgilerinizi girdikten sonra yurt dışı borçlanması ile emekli olup olmama seçeneğini işaretledikten sonra Tamam butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra 4B gün sayısı hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

BAĞ-KUR Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama

4C sigortalıları da emeklilik gün sayısı hesaplama işlemi için ilk olarak yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılan sayfada doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz. Ardından 4C hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini giriniz. Görevden ayrılıp tekrar işe girdiyseniz Ekle butonunu kullanarak belirtiniz. 4A ve 4B hizmetleriniz varsa bunları da girdikten sonra gün sayısı hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.