E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK İŞLEMLERİ EVRAK TAKİBİ

Emeklilik işlemleri evrak takibi işlemi SGK evrak takibi işlemleri arasında yer alan evrak takip sistemidir. İki çeşit emeklilik işlemleri evrak takibi vardır. Birincisi emeklilik evrak takibi ikincisi ise 4C emeklilik işlemleri evrak takibidir. Emeklilik işlemleri evrak takibi standart evraklarınızı takip edebilmeniz için kurulmuş bir sistemdir. 4C emeklilik evrak takibi, Emekli Sandığı kurumuna ait olan evraklarınızı takip edebilmeniz için kurulmuş olan bir sistemdir.

Emekli Sandığı emeklilik işlemleri evrak takibi E-Devlet sistemi üzerinden yapılır. E-Devlet sistemi üzerinden bu işlemi ve farklı işlemleri yapabilmek için kimlik doğrulama sistemini en az bir kez kullanmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama sistemi içerisinde E-Devlet şifresi de yer almaktadır. E-Devlet şifresi PTT tarafından size kimlik bilgileriniz aracılığı ile belirli bir ücret karşılığında (genelde 1 TL şifre ücreti alınmaktadır) zarf içerisinde verilen bir şifredir. E-Devlet şifreniz yoksa kimlik doğrulama sistemini kullanmak için size en yakın PTT şubesine gitmelisiniz. E-Devlet şifrenizi unuttuğunuzda ise telefon numaranızla şifrenizi talep edebilirsiniz.

E-Devlet sistemini kullanarak emeklilik işlemleri evrak takibi istediğinizde dilerseniz web sitesi üzerinden yapabilirsiniz yada mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek yapabilirsiniz.

Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

Emeklilik işlemleriniz için yaptığınız başvuruda evrak takibini yapabilmeniz adına E-Devlet sistemi ile kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Evrak takibi yapmak için aşağıda verilen linke tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekecektir. İlk olarak sizden istenen 11 haneli T.C. kimlik numaranızı girerek emeklilik kayıt yılınızı seçtikten sonra Evrak Ara butonuna basarak evrakları görebilirsiniz. Bir sonraki sayfada varide numarası ve varide tarihi ile evraklar listelenecektir. Gerekli takibi buradan gerçekleştirebilirsiniz.Başvuru esnasında vermiş olduğunuz cep telefonu numaranızı giriniz. Cep telefonu numaranızı vermediyse ilgili yerlere 0(000) 000 00 00 giriniz.

Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

Emeklilik kanallarından bir diğeri olan emekli sandığı ile ilgii emeklilik evrak takibi için ise 4C emeklilik evrak takibini gerçekleştirmelisiniz. Bunun en hızlı yöntemi E-Devlet kapısı ile olandır. PTT’den almış olduğunuz E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak evrak takibi gerçekleştirebilirsiniz.

4C emeklilik işlemleri evrak takibi işlemi için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. 4C emeklilik evrak takibi işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. Eğer E-Devlet şifresine sahip iseniz doğrudan E-Devlet sistemine giriş yaparak emeklilik başvurusu evrak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemine girdikten sonra Sosyal Güvenlik Kurumu sayfasını açınız. 4C Emeklilik Hizmetleri sekmesi altında bulunan 4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi sayfasını açınız. Ardından evrak takibi yapacağınız sayfaya ulaşarak sizden istenen bilgileri girdikten sonra emeklilik başvuru evraklarınız ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

Eğer varide numarasına sahip iseniz emeklilik başvurusunda bulunduğunuz SGK kurumunu telefon ile arayarak emeklilik tahsis servisini bağlamalarını söyleyiniz. Ardından varide numarası ile evrak takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. Varide numaranızı emeklilik başvurusu sırasında size verilen belgelerde bulabilirsiniz.

Bulunduğunuz il veya ilçedeki SGK numaralarını almak ve adres bilgilerine ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ! 

Ayrıca Alo SGK hattı olan 170 numarasını arayarak ayrıntılı bilgi de alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.