E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Emeklilik işlemleri için gerekli evraklar SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığında farklılık göstermektedir. Yazının devamında ayrı ayrı hepsinde hangi evraklar gerektiğinizi anlatacağız.

SSK’ya bağlı iseniz emeklilik işlemleri için gerekli evraklar; Gelir vergisinden muafiyet belgesi, sigortalı işten ayrılış belgesi, tahsis ve talep belgesi, emekliliğe hak kazandığına dair belge sizden istenecektir.

BAĞ-KUR emeklilik işlemleri için gerekli evraklar; Tahsis talep beyan taahhüt belgesi ve sigortalılık belgesidir sizden talep edilecektir.

Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri İçin Gerekli Evrakların Takibi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı emeklilik işlemleri için gerekli evrakların takibini yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Linke tıkladığınız da sizden şifre istenecektir. E-Devlet şifresini PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra kimlik doğrulama işleminizi TC kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte yapabilirsiniz. Son işlem olarak sorgula butonuna tıklayarak Emekli Sandığı emeklilik işlemleri için gerekli evrak takibinizi bu sayfadan yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri İçin Gerekli Evrakların Takibi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.