EMEKLİLİK KAYDI SORGULAMA | E-Devlet

EMEKLİLİK KAYDI SORGULAMA

Günümüzde birçok işlemi internet aracılığı ile yapabilmekteyiz. Emeklilik kaydı sorgulama işlemi de bunlardan bir tanesidir. Bu yazımızda sizlere emeklilik kaydını sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Ve işlemi gerçekleştirebileceğiniz resmi bir linki de yazımızın sonunda bulabilirsiniz. Vereceğimiz işlemleri sırasıyla uyguladığınızda emekli kaydı sorgulama işleminizi de gerçekleştirmiş olacaksınız. Emeklilik kaydı sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Daha önceden bu internet üzerinden sorgulama sistemleri için iki resmi site bulunmaktaydı ancak E-SGM resmi adresi kapatılması nedeni ile emeklilik kaydı sorgulama işlemi gibi birçok önemli işlem sadece E-Devlet üzerinden şifre sistemi ile gerçekleştirilmeye başlandı. Önceden bu tür işlemleri gerçekleştirmek için devlet kurumlarında sıra beklemek zorunda kaldığınız zor zamanlar olmuştur. Fakat E-Devlet sistemi sayesinde artık devlet kurumlarında yaptığımız işlemleri internet aracılığı ile yapabilmekteyiz. E-Devlet üzerinden işlem yapmak için öncelikle bir E-Devlet şifresi temin etmeniz gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile başvuru yapıp, 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde alabilirsiniz. E-Devlet üzerinden gerçekleştireceğiniz her işlem için bu şifreyi kullanmanız gerekmektedir. Şifreniz olmadan hiçbir sorgulama işlemi yapamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

E-Devlet Üzerinden Emeklilik Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizinle paylaşmış olduğumuz emeklilik kaydı sorgulama adlı internet bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada karşınıza çıkacak olan kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirebilmek için ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

3

  • Daha sonra kimlik doğrulamak için belirtilen yerlere sizden istenen T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra ”Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

1

  • Bu işlemleri sırası ile doğru bir şekilde yaptığınızda emeklilik kaydını sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Emeklilik Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.