E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK PRİM GÜN SAYISI SORGULAMA

Emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemi internet üzerinden kolayca yapılabilen bir işlemdir. Kısa bir süre önceye kadar pek çok sigorta ya da emeklilik ile ilgili sorgulama işlemlerinde olduğu gibi bu sorgulama işlemi de şifreli ve şifresiz olarak iki farklı sistem üzerinden gerçekleştirilmekteydi. İlk seçeneğimizde E-SGM online hizmeti üzerinden birkaç adımda şifresiz olarak ve gerekli bilgileri girerek tamamlanmaktaydı. Fakat E-SGM sisteminin süresiz olarak yetkililer tarafından kapatılması ile birlikte işlemleriniz halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak birkaç adımda güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İnternet üzerinden şifreli emekli prim gün sayısı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Bu yazımızda bu yöntemi kullanarak da emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemi nasıl yapılır bu konuyu anlatacağız.

Şifreli Emeklilik Prim Gün Sayısı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet ile emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemi için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Daha sonra yazının sonunda verdiğimiz linklerden size uygun olanı seçiniz. SSK için 4A, BAĞ-KUR için 4B, Emekli Sandığı için ise 4C seçeneklerini seçiniz. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.

12

Ardından T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

a

Verilen adımları SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının her üçü içinde aynı şekilde uygulayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

4A Emekli Prim Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4B Emekli Prim Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4C Emekli Prim Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.