E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK PRİM GÜN SAYISI

Günümüz teknolojisi ile artık birçok işlem internet üzerinden hiçbir şubeye gitmeden veya bir yere telefon etmeden gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemlerden bir tanesi de Emeklilik prim gün sayısıdır. Emekli prim gün sayısını internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Yazının devamında emeklilik prim gün sayınızı nasıl öğrenebileceğinizi kısaca anlatacağız.

Daha önce bu işlemi ve bunun gibi önemli birçok işlemi internet üzerinden gerçekleştirebildiğimiz iki resmi internet adresi vardı. Ancak E-SGM resmi internet adresinin kapatılması nedeni ile bu işlemler artık tek bir siteye aktarıldı. Ve bu resmi internet sayfasının ismi E-Devlet’tir. E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz bu site üzerinde herhangi bir sorgulama işlemi yapmanız mümkün değildir. E-Devlet şifresi kişiye özeldir. Şifreyi nasıl alabileceğinizi ve emeklilik prim gün sayınızı öğrenebileceğiniz gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Emeklilik Prim Gün Sayısı Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden emeklilik prim gün sayısı öğrenme işlemini yapabilmek için ilk olarak yapmanız gereken E-Devlet şifresi edinmektedir. E-Devlet şifresini en yakın merkez PTT şubelerine nüfus cüzdanınız ile giderek şifre alma başvurusu yapıp, 2 TL işlem ücreti karşılığında kapalı bir zarf içinde edinebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra Emeklilik prim gün sayınızı öğrenmek için yazının sonunda vermiş olduğumuz size uygun linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

12

Kimlik doğrulama için T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi ilgili yerlere eksiksiz ve doğru bir şekilde yazarak kimliğinizi doğrulamak için aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

a

Tıkladıktan sonra açılan sayfadan emeklilik prim gün sayınızı öğrenebilirsiniz.

SSK Emeklilik Prim Gün Sayısı Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Prim Gün Sayısı Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Prim Gün Sayısı Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.