E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK SİCİL NO

Emeklilik sicil no yardımı ile ne zaman emekli olacağınızı ve hizmet dökümünüzü kolayca öğrenebilirsiniz. Peki emeklilik sicil no nasıl öğrenilir diye soracak olursanız internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde bu işlemi yapabilirsiniz. Bizlerde bu yazımızda sizlere emekli sicil no işleminin nasıl yapıldığını tek bir yol üzerinden detaylı bir şekilde anlatacağız. Emeklilik sicil no işleminizi şifreli olarak yapabilirsiniz. Bu işlemi E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapabilmektesiniz. Daha önceleri E-SGM üzerinden de yapılan bu işlem sayfanın insanlar tarafından tercih edilmemesinden dolayı Sosyal Güvenlik Kurumunca alınmış olan karara göre süresiz olarak kapatılmıştır. Buna ek olarak aynı zamanda bu siteden yapılan işlemlerde hatalı bilgilere ulaşmakta söz konusu olduğundan ve E-Devlet olarak bilinen birçok sorgulama işlemininde kolaylıkla yapıldığı bir sistemin var olmasından dolayı E-SGM kapatılmıştır. Şimdi yazımızın devamında sizlere E-Devlet sistemi üzerinden detaylı bir şekilde adım adım bilgiler vereceğiz.

E-Devlet Üzerinden Emeklilik Sicil No Nasıl Sorgulanır?

Emeklilik sicil no öğrenme işlemini E-Devlet üzerinden şifreniz ile yapmak için size ait bir şifre yani E-Devlet şifrenizin olması gerekiyor. Eğer hala bu şifreye sahip değilseniz ilk olarak bu şifreyi edinmeniz gerekiyor. Size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücretini ödediğiniz takdirde bu şifreyi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra ilk olarak yazımızın bitiminde sizlerle paylaşmış olduğumuz emekli sicil no bağlantı adresine tıklayınız ve yine aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz maddeleri doğru bir şekilde uygulayınız.

  1. Yeni açılan bu sayfada yapmanız gereken ilk işlem ise “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamaktır.

2

  1. Daha sonra karşınıza gelecek olan yeni kısımda ise ilk olarak size ait olan T.C. kimlik numaranızı daha sonrada E-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara giriniz.
  2. Bu adımı da başarı ile tamamladıktan sonra “Sisteme Giriş  Yap” butonuna tıklayarak emeklilik sicil no öğrenme işleminizi başarı ile bitirmiş olacaksınız.

1

Emeklilik Sosyal Güvenlik Kurumunca kişilere sağlanan bir bir durumdur. Gerekli durumlar yerine getirildiği takdirde üç çeşit emeklilik türünün mevcut olduğu söylenebilir. Bunlar SSK emekliliği, BAĞ-KUR emekliliği ve Emekli Sandığı emekliliğidir. SSK emekliliği işverene bağlı olarak yapılan sigorta prim ödemesi sonucunda elde etmiş olduğumuz emeklilik çeşididir. BAĞ-KUR emekliliği ise kişinin kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanların elde ettiği emeklilik türüdür ve son olarak Emekli Sandığı’ndan emeklilik ise kamu kurum ve kuruşlarında çalışan kişilerin şartların tamamlanması ile elde ettikleri emeklilik çeşididir.

E-Devlet Üzerinden Emeklilik Sicil No İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.