E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Emeklilik takip işlemlerini internet üzerinden yapabilmektesiniz. Peki internet üzerinden emeklilik takibi nasıl yapılır? İnternet üzerinden emeklilik evrak takibi işlemleri Emekli Sandığı için E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde şifre istenmektedir. Şifresiz E-Devlet üzerinden işlem yapamazsınız. İlk olarak yapmanız gereken şifre edinmektir. Şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

4C Emeklilik Takibi Nasıl Yapılır?

Şifrenizi de aldıysanız ilk olarak yapmanız gereken yazının sonunda verdiğimiz ilgili linke tıklamak olacaktır.  Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için sizden TC kimlik numaranız E-Devlet şifreniz istenecektir. İkisini de girdikten sonra sorgula butonuna tıklayınız. Açılan sayfadan emeklilik takibi işleminizi yapabilirsiniz.

4C Emeklilik Takibi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden Emeklilik Takibi Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu web sitesi üzerinden işlem yapmak için ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve evrak kayıt yılınız istenecektir. Buradan evrak takibinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Emeklilik Takibi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.