E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK TARİHİ ÖĞRENME

Sigortalı olarak çalışan her birey emeklilik tarihini merak eder. Emeklilik için gerekli şartları sağladıktan sonra emekli olma hakkından yararlanabilmektedirler. Sigortalı kişiler internet üzerinden emeklilik tarihi öğrenme işlemi ile emekli olabilecekleri tarihi kolayca öğrenebilmektedirler. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kuruluşlara bağlı kişiler için emeklilik tarihi öğrenme işlemi farklı yapılmaktadır. Bu işlemlerin ayrı ayrı nasıl yapıldığını anlatacağız.

SSK Emeklilik Tarihi Öğrenme İşlemi

SSK diğer bir adıyla 4A sigortalıları için emeklilik tarihi öğrenme işlemi için ilk olarak aşağıda verdiğimiz linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada önce cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, hizmete başlama tarihinizi, malüliyet ve erken yaşlanma durumunuzu giriniz. Ardından SSK prim gün sayısını, diğer sandıklara ait gün sayınız gibi mevcut bilgilerinizi giriniz. Son olarak da Gönder butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SSK Emeklilik Tarihi Öğrenme İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Tarihi Öğrenme İşlemi

BAĞ-KUR yani 4B sigortalıları da aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak emeklilik tarihi öğrenme işlemlerini yapabilirler. Linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada emeklilik türünüzü, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Ardından malüliyet durumunuzu, varsa derecesini, erken yaşlanma durumunuzu ve bakıma muhtaç çocuğunuzun olup olmama durumunuzu giriniz. Özel durum bilgilerinizi de girdikten sonra yurt dışı borçlanması ile emekli olmak isteyip istememe durumunuzu giriniz. Son olarak da Tamam butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

BAĞ-KUR Emeklilik Tarihi Öğrenme İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Tarihi Öğrenme İşlemi

Emekli Sandığı’ na yeni adıyla 4C’ ye bağlı kişiler de emeklilik tarihi öğrenme işlemlerini yapabilmek için yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz. Ardından 4C hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini giriniz. 4C dışında hizmetleriniz varsa bunları da belirterek işleminizi yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik Tarihi Öğrenme İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.