E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

EMEKLİLİK ZAMANI SORGULAMA

Sigortalı olarak çalışan kişiler belirli şartları sağlamaları durumunda emekli olabilmektedirler. Çalışan kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de ne zaman emekli olabilecekleridir. Emeklilik zamanı sorgulama işlemi ile sigortalı kişiler ne zaman emekli olabileceklerini kolayca öğrenebilirler. Bu yazımızda SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı olan kişilerin emeklilik zamanı sorgulama işlemini nasıl yapmaları gerektiğini anlatacağız.

SSK Emeklilik Zamanı Sorgulama

4A sigortalıları için emeklilik zamanı sorgulama işlemi için ilk olarak aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada önce cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, hizmete başlama tarihinizi, malüliyet ve erken yaşlanma durumunuzu giriniz. Daha sonra SSK prim gün sayısını, diğer sandıklara ait gün sayınız gibi mevcut bilgilerinizi giriniz. Gönder butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SSK Emeklilik Zamanı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Zamanı Sorgulama

4B sigortalıları da aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak emeklilik zamanı sorgulama işlemlerini yapabilirler. Linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada emeklilik türünüzü, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Ardından malüliyet durumunuzu, varsa derecesini, erken yaşlanma durumunuzu ve bakıma muhtaç çocuğunuzun olup olmama durumunuzu giriniz. Bu şekilde özel durum bilgilerinizi girdikten sonra yurtdışı borçlanması ile emekli olmak isteyip istemem durumunuzu giriniz. Son olarak da Tamam butonuna tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz.

BAĞ-KUR Emeklilik Zamanı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ! 

Emekli Sandığı Emeklilik Zamanı Sorgulama

4C’ ye bağlı kişiler de emeklilik zamanı sorgulama işlemlerini yapabilmek için yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz. Ardından 4C hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini giriniz. Bu şekilde diğer hizmetleriniz varsa bunları da belirterek işleminizi yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik Zamanı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.