Edevlet.net

Emniyet Genel Müdürlüğü 15 Sıhhi Tesisatçı Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü 15 Sıhhi Tesisatçı Alımı

İlanı Veren Kurum: İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü

Kadro Sayısı: 15 (on beş)

Kadro Unvanı: Sıhhi Tesisatçı

İlan Tarihi: 26 Aralık 2016

İlk Başvuru Tarihi: 30 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 03 Şubat 2017

Emniyet Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. “Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği” çerçevesinde, ataması yapılan adayların en az 3 sene görevde kalma mecburiyeti var. 657 sayılı Devlet Memurları kanunu, 48. maddede bahsedilen şartlara sahip olanların başvurabileceği personel alımı, sözlü ya da uygulamalı ya da hem sözlü hem uygulamalı usulde sınav yöntemiyle gerçekleşecek. En az orta öğretim mezunu olması gereken adayların, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında, P94 puan türünde en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekiyor. Başvuran adaylar KPSS puanlarına göre en yüksek puanlı adaydan başlayarak oluşturulan başarı listesine göre sınavlara çağrılacaklar. Adaylarla her türlü iletişim ve bilgilendirme, Emniyet Genel Müdürlüğünün internet adresinden sağlanacak, adaylara başka bir yolla tebligat yapılmayacak.

Sıhhi Tesisat, Sıhhi Tesisat ve Kalorifer, Sıhhi Tesisat-Isıtma, Sıhhi Tesisat-Kalorifercilik-Isıtma, Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Sıhhi Tesisat), Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Tesisat)  alanlarından birinden en az Ortaöğretim seviyesinde eğitim almış olması gereken adaylar, Batman 1 (bir), Bitlis 2 (iki), Diyarbakır 2 (iki), Hakkari 3 (üç), Rize 2 (iki), Şırnak 3 (üç) ve Tunceli 2 (iki) illerinde istihdam edilecekler.

Adayların başvuruları, başvuru yapacakları İl Emniyet Personel Şube Müdürlüklerinde, adayların beyanı esas alınarak, elektronik ortamda doldurulan başvuru formuyla sağlanacak. Yanlış beyanda bulunan adayların işlemleri, hangi aşamada olursa olsun iptal edileceği için, doldurulan form iyice incelenip, yanlışlık varsa düzeltilmeli. Bir nüshası adaya verilecek olan bu form aday tarafından imzalanacak ve bundan sonra ortaya çıkacak yanlış beyandan, adayın kendisi sorumlu olacak.

Başvuruları kabul edilen adaylar ve sınav tarihi ile sınav yeri, Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sayfasından duyurulacak. Sınava girmeye hak kazanan adaylar,

– Kimlik belgesi,

– Son altı ayda çekilmiş 2 vesikalık fotoğraf,

– Eğitim durumuna ait diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti ve

– KPSS sonuç belgesinin aslı ya da internet çıktısının örneğiyle,

bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat müracaat edecekler. 15 (on beş) kadrolu personel (hizmetli) alımı için, başvuru süresi 20 Ocak 2017 tarihinde son bulacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü İnternet Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ferat deger dedi ki:

    diyarbakır için tesisatçı alımı devam ediyormu..?