E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Fırat Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi Alımı

İlanı Veren Kurum: Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Genel Sekreterliği Daire Başkanlığı

İlan Tarihi: 30 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: İlan tarihinden itibaren 15 (on beş) gün

Kadro Sayısı: 7 (yedi)

Kadro Unvanı: Yardımcı Doçent

Elazığ Fırat Üniversitesi, 7 (yedi) yardımcı doçent alacak. Üniversiteden yapılan duyuruya göre, Yüksek Öğretim Kanunu ilgili maddesi ve Fırat Üniversitesinin “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri” doğrultusunda; Mühendislik, Tıp ve Veteriner Fakülteleri ile Sivil Havacılık Yüksekokulunda görev yapacak öğretim üyesi alacak.
Adayların, üniversitenin www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurması ve buna ek olarak öz geçmişlerini, doktora diplomasının onaylı birer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarının bulunduğu 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekiyor. İlgili belgeleri, ilan tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içinde ilgili adrese teslim eden yardımcı doçent adayları, kendilerine Üniversitenin internet adresinden duyurulacak tarihte ve yerde yabancı dil sınavına girecek.  yapılacağı yer ve tarih Üniversitemiz web sayfasında adaylara daha sonra duyurulacaktır. Hangi fakültenin, hangi özelliklere sahip öğretim görevlisi aradığına kısaca değinecek olursak:

Mühendislik Fakültesi – Biyomühendislik Bölümü – Fermentasyon teknolojisi ve atık suların arıtılması konusunda çalışmaları olmak;

Tıp Fakültesi – Nöroloji Bölümü – Beyin iskemi-reperfüzyonunda nöron iyon kanalı konusunda çalışmaları olmak;

Kardiyoloj Bölümü – Kardiyoloji uzmanı olmak;

İç Hastalıkları Bölümü – Endokrinoloji yan dal uzmanı olmak;

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları – Çocuk nörolojisi yan dal uzmanı olmak;

Veteriner Fakültesi – Hayvan Sağlığı Ekonomisi ve İşletmeciliği Bölümü – Hayvan sağlığı ekonomisi ve işletmeciliği anabilim dalında doktora yapmış olmak;

Sivil Havacılık Yüksekokulu –  Uçak Gövde-Motor Bölümü – Metalurji ve Malzeme Mühendisliği doktoralı olup   Al-bazlı TiC ve ZrC partikül kompozitleri konusunda çalışmaları bulunmak.

Fırat Üniversitesi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.