Edevlet.net

Gençlik Ve Spor Bakanlığı 10 Avukat Alımı

Gençlik Ve Spor Bakanlığı 10 Avukat Alımı

İlanı Veren Kurum: Gençlik ve Spor Bakanlığı

Kadro Sayısı: 10

Kadro Unvanı: Avukat

İlan Tarihi: 30 Aralık 2016

Başvuru Tarihi: 13 Şubat 2017

Son Başvuru Tarihi: 24 Şubat 2017

Sınava Katılacakların Açıklanma Tarihi: 03 Mart 2017

Sınav Tarihi: 29 Mart 2017 – 31 Mart 2017

Adres: Gençlik ve Spor Bakanlığı, Personel Dairesi Başkanlığı, Örnek Mahallesi Oruç Reis Caddesi  No:13 Altındağ/ANKARA

Telefon:  0312 596 63 00

Gençlik Spor Bakanlığı, merkez teşkilatında görevlendirmek üzere, sınavla 10 (on) avukat alacağını duyurdu. Hukuk Fakültesi mezunu ve  avukatlık ruhsatnamesi sahibi adayların ayrıca, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesinde bahsi geçen şartları taşıyor olmaları gerekiyor. Başvurular bakanlığın internet sitesinde yer alan “Avukatlık Giriş Sınavı Başvuru Formu”nu doldurarak ve diğer istenen belgeler de elektronik ortamda taranıp eklenerek 13 Şubat 2017 –  24 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak. KPSS puanlarına göre en başarılı adaydan başlayarak yapılan listeye göre sözlü olarak yapılacak sınava çağrılan adaylar 03 Mart 2017 tarihinde, Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek. Sınav 29 Mart 2017 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. Adayların sınava gelirken, Bakanlığın  internet sitesinde bulunan “Sınav Giriş Belgesi” ile fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) yanlarında getirmeleri gerekiyor.

Sözlü sınavda başarı kriteri 100 (yüz) üzerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. Bu sınavda adaylar; Bakanlığın Hukuk Müşavirliği faaliyetleriyle ilgili olarak, Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, İş Hukuku, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu vb. konularla, kavrama, özetleme, ifade yeteneği, muhakeme, liyakat, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, öz güven, ikna ve inandırıcılık gibi yeteneklerine göre değerlendirilecekler. Sözlü sınavda başarılı olan ve atanmaya hak kazandığı duyurulan adaylar, Sınav Başvuru Formu ile birlikte,
1- Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği,
2- Avukatlık ruhsatının onaylı örneği,
3- KPSS sonuç belgesinin aslı ya da kurum tarafından onaylanmış örneği,
4- Dört adet vesikalık fotoğraf,
5- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan,
6- Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu bulunmadığına dair yazılı beyanı,
7- Adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyan,
8- 3 adet güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (eksiksiz doldurulmuş ve fotoğraf yapıştırılarak ilgili yerler imzalanmış olacak)
9- Mal Bildirim Formunu

duyuruda belirtilen tarihe kadar Personel Dairesi Başkanlığına elden veya şahsen teslim edecekler ya da posta yoluyla gönderecekler. Listede bahsi geçen form örneklerine, Bakanlığın internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Gençlik Spor Bakanlığı İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Gençlik Spor Bakanlığı Sitesinde Yer Alan İlan Metni İçin TIKLAYINIZ!

İlanla İlgili Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.