E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

GENEL SAĞLIK SİGORTASI TESCİL KAYDI

Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama işleminizi internet üzerinden tek bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ve bazı kimlik bilgileriniz ile GSS tescil kaydı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Önceleri E-SGM sitesinden yapılan bu işlem sitenin kapatılması nedeni ile sadece E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Sitenin kapatılmasının nedeni insanlar tarafından az kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle siteye giriş azaldıkça ve verilen bilgilerde yanlışlıklar oldukça sitenin süresiz olarak kapatılması kararı alınmıştır. GSS, Genel Sağlık Sigortası’nın kısaltması olup gelir testine tabi tutulup durumu belirlenip durumu olamayan kişilere ve ailelerine devlet tarafından sağlanan sosyal bir güvencedir. Genel Sağlık Sigortası kapsamında bebeklikten yaşlılığa kadar geçen süreçte sağlık hizmetlerinden yararlanılabilmektedir. GSS tescil kaydı sorgulama sayesinde GSS kaydınızın oluşup oluşmadığını kolay ve doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi İle Genel Sağlık Sigortası Tescil Kaydı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama işleminiz ve başka birçok işleminiz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresi için daha geniş bilgi almak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

  • E-Devlet sistemi ile GSS tescil kaydı sorgulama işleminiz için aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

10

  • Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • GSS tescil kaydı sorgulama işleminiz için bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

a

E-Devlet Sistemi İle Genel Sağlık Sigortası Tescil Kaydı Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.