E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

GSS AKTİVASYON

GSS aktivasyon işlemi işe yeni giriş yapmış vatandaşların, emekli aylığı bağlanmış olan vatandaşların, yeni doğan çocukların bakımıyla yükümlü olan vatandaşların GSS kayıtlarını aktive etme işlemidir. Genel Sağlık Sigortası aktivasyon işleminizi otomatik olarak da yapabilmektesiniz. Genel Sağlık Sigortası hiçbir sosyal güvencesi olmayan kişilerin ve onların ailelerinin sağlık hizmetlerinden kolay bir şekilde yararlanabilmesi için düzenlenmiş bir sistemdir. Bu sigortadan faydalanabilmek için belirli şartlar vardır. Bu şartlara uygun olan tüm kişilere bu sigorta hakkı verilmektedir. Böylelikle devlet desteği ile durumu yetersiz olan kişilere bebeklikten yaşlılığa kadar sağlık güvencesi sağlanmaktadır. GSS aktivasyon işlemi tek bir site üzerinden yapılmaktadır, o da E-Devlet sitesidir. Aslında E-SGM kapatılmadan önce şifresiz olarak bu site aracılığı ile işleminizi yapabiliyordunuz. Ancak sitenin insanlar tarafından tercih edilmemesinden dolayı tıklanmada yaşanan azalma nedeni ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar sonucunda sitenin süresiz kapatılması öngörülmüştür. Bu nedenle yazımızın devamında E-Devlet üzerinden GSS aktivasyon işleminin nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bilgilere ulaşacaksınız.

GSS Aktivasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet SGK’nın online işlemleri üzerinden Genel Sağlık Sigortası aktivasyon işleminizi yapabilmektesiniz. Genel Sağlık Sigortası aktivasyon işleminiz için aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada sizden kimlik doğrulamanız istenecektir.

spas

  • Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • E-Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubesine gittiğinizde şifre alma başvurusunda bulunduktan sonra 2 lira ücret ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
  • Bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra sisteme giriş yap butonuna basmalısınız.

1

  • Açılan sayfada Genel Sağlık Sigortası aktivasyon seçeneğine tıklayarak aktivasyon işleminizi bitirebilirsiniz.

GSS Aktivasyon İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.