E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

GSS DÖKÜM

GSS döküm işleminizi tek bir yol üzerinden yapabilirsiniz. Bu yazımızdan sizlere Genel Sağlık Sigortası dökümü işlemi için geçerli olan bu yolu detaylı olarak anlatacağız. Genel Sağlık Sigortası döküm işleminizi E-Devlet üzerinden şifreli olarak yapabilmektesiniz. Bu işlem aynı zamanda E-SGM sitesi üzerinden şifresiz olarak yapılmaktayken sitenin kapatılması sonucunda sadece E-Devlet üzerinden yapılır bir hal almıştır. Kapatılma nedeni ise hem insanlar tarafından talep görmüyor oluşu hem de verdiği bilgilerde hataların görülmesidir. Tüm bunların sonucunda Sosyal Güvenlik Kurulunun vermiş olduğu karar olarak süresiz olarak kapatılmıştır. GSS Genel Sağlık Sigortasının kısaltması olup devletin durumu olmayan insanlara sağladığı sosyal güvencedir. Bu güvenceden yararlanabilmek için belirli şartların gerekleri yerine getirilmiş olması gerekmektedir. GSS dökümünü almanız Genel Sağlık Sigortası’na bağlı olup olmadığınızı gösterir. Aynı zamanda Genel Sağlık Sigortası kapsamında ödediğiniz primleri görebilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası prim miktarlarını gelir testi sonucunda öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden GSS Döküm İşlemi Nasıl Yapılır?

Genel Sağlık Sigortası döküm işleminizi E-Devlet üzerinden yapabilmeniz için aşağıda yazacağımız adımları sırasıyla takip etmeniz gerekmektedir. Adımları sırasıyla takip ederseniz Genel Sağlık Sigortası dökümü işleminizi başarıyla bitirebilirsiniz.

  • Öncelikle yazının devamında sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan ekranda sizden kimliğinizi doğrulamanız istenecektir.

10

  • Ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra Genel Sağlık Sigortası dökümünüzü alabilirsiniz.

a

Bu işlemlerin adım adım takip edilmesi durumunda Genel Sağlık Sigortası dökümü işleminizi kolaylıkla tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Üzerinden GSS Döküm İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.