E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

GSS İTİRAZ

1 Ocak 2012 tarihi itibari ile zorunlu olan Genel Sağlık Sigortası GSS kapsamında birçok kişinin borcu birikti. Kişiler gelir testi yaptırsalar da yaptırmasalar da kişilerin prim ödeme miktarları belirlenir. Kişi kendileri için belirlenen bu prim miktarlarını ödemeleri taktirde borçlar birikir ve faizli olarak işlenir. Biz de size bu yazımızda GSS kapsamında adınıza biriken borçların GSS itiraz işleminden bahsedeceğiz.

GSS İtiraz Nedir?

Kişiler Genel Sağlık Sigortası kapsamında biriken borçları için GSS itiraz işlemini yapabilirler. GSS itiraz işleminde en kolay itiraz yapabilecek olan kişiler 25 yaş altı olan öğrenciler oluyor. 25 yaş altı öğrenciler ailesinde en az bir kişi sigortalı ise geçmiş dönemde oluşan GSS borçlarını sildirmek için GSS itiraz işlemini yapabilirler. 25 yaşından büyük olan kişiler Genel Sağlık Sigortası kapsamında GSS gelir testi yaptırmak zorundadırlar.

Genel Sağlık Sigortası borçları için kişilerin mağdur olmamaları adına GSS itiraz işlemini SGK‘ya gidip yapmalarını öneririz. Borçlu olan kişiler SGK’ya gidip başvuru işlemi ile Genel Sağlık Sigortası itiraz işlemlerini yapabilirler.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.